odcitanie cipovej karty
Vložil(a) laslo2122, 16. Október 2014 - 18:43
vie niekto ako a kde odcitam kartu z tachografu.alebo kde najdem program na odcitanie cipovej karty z tachografu,potrebujem to na dokazovanie prace pri vymahani nezaplatenych diet zamestnavatelom.
»
- Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte prihlásiť alebo zaregistrovať.
Zaujali Vás tieto informácie? Odporučte portál Profivodic.sk aj Vašim kolegom >>>
Hlasujte za tento článok na:
laslo
neurobi Ti to nikto,ale urobi Ti to inšpektorát práce a dám Ti radu,ani nehľadaj ine riešenie.
laslo
odkial si
karta
Kartu ti odčítajú na každej pobočke kde ich vydávajú,za maličký poplatok. V TT je to na Ružindolskej ul.v bývalej budove autoškoly....
minaton
aj pre Teba-inšpektorát to urobi grátis
pre mňa to grátis robí
pre mňa to grátis robí moja firma............ a každá firma čo má autodopravu a vozidlá na kartu.............
to som ja zase nic moc odpoved
Kartu ak býva blízko mňa,tak mu stiahnem aj ja ,ak niekde ďalej tak mu poradím kto v jeho okolí sťahuje karty ,neni to žiadna veda a ani problém ,niektoré firmy to majú bežne v ponuke ako službu za úhradu nejak od 8 €ur ,a áno môžu mu to stiahnuť aj na inšpektoráte prace ,tak isto si môže zakúpiť software na sťahovanie ,sú aj verzie pre vodičov ,
stačí sa trochu rozhliadnuť napríklad http://www.chipdrive.de/index.php/de/chipkarten-loesungen/fahrerkarte-au..., ale ponúkajú to aj na slovenskú napríklad http://www.tacho-tn.sk/index.php , ale takéto rady sa administrátorovi nepáčia.
trucker
zato Tvoja odpoveď je na úrovni,nože povedz prečo by mal naháňať firmy,sofware a podobne ked mu to inšpektorát urobi grátis a navyše mu pomože v spore s firmou,ale až tak ďaleko asi Tvoje chápanie ešte nedošlo,čo?
re: to som ja
Asi ty máš krátke chápanie ,precitaj si otázku ktorú polozil laslo a potom tvoju odpoveď Nikto Ti To Nespravy ,a ďalšia vec od kedy rieši vyplatenie diet inšpektorát prace ,
toľko k tebe
Ty si naozaj inákši
nevyplatenie diet je trestný čin,ale o tom si asi nepočul rovnako ako o tom že musíš mať nemecký vodičák,keď žiješ v Nemecku,však???Takže nebuď riaditeľ zemegule ok?
a ešte inak
na rozdiel od Teba som už túto situáciu zažil,bol som na policii nech mi stiahnu kartu,povedali že nemožu lebo ma nezastavili na cest v rámci kontroly,bol som na firme ktorá akože sťahuje karty-povedali tiež že to neurobia lebo sa to nedá použiť na sude s toho dôvodu že druhá strana môže namietať manipuláciu s kartou-preto iba inšpektorát práce už si pochopil????A na nevyplatené diety je tu práve preto Inšpektorát práce Ty truhlík.
info pre lasla,truhlíka aj ostatných
Skúsenosti získané pri výkone inšpekcie práce nás utvrdzujú v tom, že zamestnanec, ktorého finančné nároky z pracovného pomeru neboli uspokojené, nevie, ako postupovať vo veci vymáhania týchto neuspokojených nárokov od zamestnávateľa. Môže sa jednať o nevyplatenú mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť (ďalej len „mzda“).
Podľa § 130 ods. 2 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonníka práce v znení neskorších predpisov (ďalej len „Zákonníka práce“) sa mzda vypláca vo výplatných termínoch dohodnutých v pracovnej zmluve alebo v kolektívnej zmluve. Podľa § 129 ods. 1 Zákonníka práce mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak. Uvedené sa vzťahuje rovnako na všetky zložky príjmu zamestnanca poskytované zamestnávateľom, ak ide o ich splatnosť a výplatu.
Zamestnanec v prípade nevyplatenia niektorého z vyššie uvedených finančných nárokov zamestnávateľom postupuje nasledovne:
1. Vyzve zamestnávateľa doporučeným listom na vyplatenie dlžnej mzdy v určenej lehote.
2. V prípade, ak nároky zamestnanca nebudú v stanovenej lehote uspokojené, zamestnanec vyzve zamestnávateľa na vyplatenie mzdy predžalobnou výzvou, zaslanou doporučeným listom. Predžalobnou výzvou zamestnanec upozorní zamestnávateľa na následky nevyplatenia mzdy – podanie trestného oznámenia, podanie žiadosti o vydanie platobného rozkazu (vymáhanie dlžnej mzdy súdnou cestou), podanie podnetu na príslušný inšpektorát práce.
Nevyplatenie mzdy a
Nevyplatenie mzdy a odstupného je trestným činom a zamestnanec môže podať trestné
oznámenie na konkrétnu osobu alebo aj na neznámeho páchateľa. V zmysle § 214
Trestného zákona „kto ako štatutárny orgán právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je
zamestnávateľom, alebo ich prokurista nevyplatí svojmu zamestnancovi mzdu, plat alebo inú
odmenu za prácu, náhradu mzdy alebo odstupné, na ktorých vyplatenie má zamestnanec
nárok, v deň ich splatnosti, hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré
nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti
zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, alebo vykoná opatrenia smerujúce k zmareniu
vyplatenia týchto peňažných prostriedkov, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky."